[Рефераты, сочинения, доклады, презентации ]

Типи та класифікація зерноочисних машин

Зерновий ворох проходить одну, дві, або три стадії очищення залежно від того, яке зерно необхідно одержати і якими домішками воно засмічене. Зерноочисні машини первинної обробки для одержання насіннєвого матеріалу і спеціальні машини для очищення зерна та насіння від важковідокремлюваних домішок. (гірки, змійки, електромагнітні машини, пневматичні сортувальні машини тощо). 
Повітряно – решітна зерноочисна машина ОВС – 25 являє собою пересувну в межах таку машину , призначену для попереднього очищення зернового вороху на відкритих токах та майданчиках. Основними вузлами машини є завантажувальний транспортер, приймальна камера, повітряні канали, верхній та нижній решітні стани, вивантажувальний транспортер. 
Рама машини спирається на два колеса. Вісь переднього встановлена на поворотній вилці. Механізм самопересування забезпечує переміщення в робочому режимі зі швидкістю 0,1-0,3 м/хв. У дію ОВС-25 приводиться за допомогою трьох електродвигунів сумарною потужністю 9,6 кВТ. 
Завантажувальний транспортер включає похилий скребковий транспортера два шарнірно з’єднаних з ними скребкових живильника. 
Завантажувальним транспортером зерно подається у приймальну камеру, шнек його рівномірно розподіляє. Кожух шнека має регулювальний потік – зернозлив, по якому зсипається зайве зерно. 
Приймальна камера поділяє зерно на дві рівні частини, які находять на решітні стани. Внизу камери розміщені ребристі живильні валики, які подають зерно у повітряні канали. Під валіками розміщені регулювальні клапани. 
Повітряні канали призначені для відокремлення від зерна легких домішок. Канали з’єднуються з вентиляторами за допомогою корпуса з листової сталі. Вікно у корпусі можна перекривати пересувною заслінкою, що дає змогу регулювати швидкість повітряного потоку в каналах. Повітряний потік виносить легкі домішки у відстійну камеру в якій частина домішок осідає, а більш легкі надходять у пневмотранспорт ер. 
Решітні стани працюють паралельно. У кожний решітний стан вставляються рамка з решетами. Стани коливаються у протилежних напрямках для зрівноваження інерційної сили. До машини прикладається комплект решіт з довгастими отворами шириною 1,5-3 мм і з круглими діаметром 3,6 – 10 мм. Зерно різних фракцій по скатних дошках та лотках надходить у відвантажувальний транспортер. 
Знизу до решт прилягають щітки , які рухаючись зворотно поступово , виштовхують зерна , що застрягли в отворах решет. 
Робочу швидкість машини підбирають так, щоб при повному завантаженні решетніх станів через 5-10 хзв. роботи в живильній камері утворювалися лишки зерна. Після цого машину зупиняють, та після сходу лишків знову включають механізм самопересування. 
Повітряний потік регулюють так, щоб він виносив пил, шматки соломи та колосків, полову , легке насіння бур’янів, але не видаляв повноцінного зерна. Щітки мають щільно прилягати до решета по всій його поверхні. У міру спрацювання щіток піднімають напрямні , по яких перекочуються ролики рами щіток. 
Комбінована зерно - сортувальна машина СМ-4. 
Призначена для очищення і сортування насіння зернових, зернобобових, олійних технічних культур і трав, а також продовольчого зерна. 
Основними робочими органами машини є завантажувальний транспортер, повітроочисний пристрій, решітний стан, трієрні циліндри, дволожоковий відвантажувальний елеватор. 
Максимальна робоча швидкість машини 4,5 м/год, транспортера 435 м/год. Привод робочих органів і механізму самоходу здійснюється від двох електродвигунів загальною потужністю 4,6 кВт. 
Пристрій для автоматичного регулювання завантажування кожуха розподільного шнека має регулювальний підпружинений клапан – живильник, на осі якого закріплений упор відключення, що діє на ролик кінцевого вимикача, включаючи або виключаючи механізм самопересування. Над холостою собачкою храпового колеса самоходу розміщений електромагніт, шарнірно з’єднаний з собачкою. Якщо кожух розподільного шнека переповнюється зерном, останнє відпускає клапан, діє на кінцевий вимикач і самохід виключається. 
Повітроочисна частина включає дві замкнуті аспірацій ні системи, кожна з яких має діаметральний вентилятор. 
Для осаджування легких домішок аспіраційні системи мають відстійні камери. Повітроочисна система – із замкнутим повітряним циклом. 
Решітний стан здійснює зворотно – поступальний рух і зрівноважується противагами. Обчищувальні щітки, що знизу щильно прилягають до решет, також рухаються зворотно - поступально. Частота їх коливань становить 29 х в-1, амплітуда 256 мм. 
Пневматичний сортувальний стіл ППС – 2,5 В 
Призначений для очищення насіння від важковідокремлюваних бур’янів і сортування насіння зернових, зернобобових, овочевих культур, трав. Поділ насіння на стані відбувається за щільністю, формою, розмірами і властивостями поверхні. Очищувальний матеріал потребує попередньої обробки на повітряно – решітних машинах і трієрах. 
Основними робочими органами стола є дека і вентилятор. Дека продувається знизу повітряним потоком і виконана у вигляді металевого каркаса, на якій туго натягнута металева сітка з отворами, діаметром 0,5 – 0,6 мм. Під сіткою розміщені дві повітровирівнювальні решітки. На рамці дека встановлена так, що має нахил у поздовжньому і поперечному напрямках. У напрямку поздовжньому нахилу дека приводиться в коливальний рух за допомогою ексцентрикового самобалансирного механізму. Приймачі мають виходи для вивантаження фракцій. Робота стала відбуватися так. Через завантажувальну горловину зерновий ворох надходить на сідчасту поверхню і рівномірно її покриває. 
Під дією повітряного потоку, що проходить через деку, та коливань деки ворох набуває легко рухомого стану, коли часточки з більшою щільністью опускаються вниз на поверхність деки, а часточки з меншою щільністю переміщується до гори на поверхню шару насіння. У результаті розшарування важкі частини взаємодіють з декою і за рахунок сил тертя та інерції рухаються в напрямку коливань, піднімаючись по поверхні деки в бік борта. Легкі частинки менше піддаються дії деки і переміщуються в бік похилу деки до борта. Найлегші часточки сходять у вихід приймача, а найважчі – вхід приймача. 
Пневматичний стіл може очищувати нвсіння легких та важких домішок, сортувати насіння на легкі та важкі фракції або одночасно очищати від домішок і сортувати. 
При обробці насіння зернових культур продуктивність стола становить 2,5 т/год. 
Перспективне використання для поділу насіння круп’яних культур відборешетними насіннєочисними машинами ділящих насіннєві суміші на комплексну фізикомеханічних властивостей. 
Вібраційна дія, забезпечує режим руху шару з відривом і його інтенсивного переміщування, дозволяє підвищити ефективність процесу сепарації круп’яних (культур) сумішів на решетах машин основної очистки. 
Дослідження показали, що за один прохід через вібраційну насіннєочисну машину з гвинтовими коливаннями решітного стану навколо вертикальної осі можна получити 94...97 % (від маси ісходного матеріалу).