[Рефераты, сочинения, доклады, презентации ]

Технологія вирощування круп’яних культур

Гречка має період органогенезу який ділиться на періоди: вегетативний – це посів і до початку цвітіння, і генеративний – цвітіння і достигання. Їх оптимальний період досягає70 – 80 днів. В перший період проходить інтенсивний розвиток при відносно повільному рості рослини. 
Наступний період характеризується цвітінням, заплідненням і початком кладоутворення. Цей період найбільш критичний в формуванні врожаю, який залежить від наявності вологи в ґрунті, а також умов створення на попередніх етапах. Гречка вологолюбна рослина, потребує води в 2-3 рази більше ніж просо. 
Важливе значення для отримання врожаю має місце. 
Підготовка ґрунту включає ранню і глибоку оранку на зяб. Весною окрім ранньої закриття вологи, проводять культивацію, так як гречку висівають трохи пізніше і є можливість до посіву знищити бур’яни та гарно підготувати ґрунт. 
Останню культивацію з боронуванням проводять за 1-2 дні до посіву на глибину 5 – 6 см. 
На врожай гречки впливає якість посівного матеріалу. Насіння гречки дуже неоднорідне по розміру і масі, т. к. період їх формування дуже розтягнутий. Тому очищення, сортування і відбір крупного насіння – одна із основних умов вирощування високих врожаїв. 
Велике значення мають терміни висіву. При ранньому посіві пошкоджуються весняними заморозками, а при пізніх – пошкоджуються від спеки і недоліку вологи. Насіння висівають, коли ґрунт прогрівається до температури 12-15 градусів. Кращим засобом посіву для розмноження насіння є широкорядний з шириною міжряддя 45 см. Посів проводять насіннєвими сіянками ССТ – 12Б з пристосуванням СТЯ – 27000. Норма висіву при широкорядному способі становить 2-3млн насінин на 1га (45 –60кг), а при забур’янених землях норму висіву слід підвищити на 15-20%. 
Глибина посіву на легких ґрунтах 4-5см, а на важких 2-3см. В суху погоду її збільшують на 1-1,5см, а в прохолодну дощову – зменшують на 1-1,5см. 
Велике значення , особливо при широкорядному посіві має спрямованість рядків. Практика показала, що найбільш раціональним являється розміщення рядків з півночі на південь, що не дає можливості рослинам затіняти один одного. 
Догляд за посівами починається з прокатування поля зубчатими і кільчатими катками ЗККШ – 6А. При утворенні корки і проростанні бур’янів проводять рихлення легкими боронами ЗОР-0,7, ЗБП-0,6 і БСО- 4, БС-2. Р, або ротаційними мотигами. Від цього прибавка врожаю буде в розмірі 2-3ц 3 1га. 
З появою сходів на широкорядних посівах проводять міжрядну обробку на глибину 4-6см. Якщо з’являються бур’яни, то бажано зробити рихлення ще 1-2 рази і знищити бур’ян в рядках. Перший раз міжрядне рихлення проводять в фазі одного – двох листочків, друге перед цвітінням, а якщо цього недостатньо то між цими періодами. Боронувати треба в ясну теплу погоду, коли рослини гречки менш крихкі. 
Обв’язкою умовою формування повноцінного врожаю гречки потрібно 3 - 3,4кг діючої речовини азоту, 1,5 – 2кг д. р. фосфору, і 4 – 5кг д. р. калія. При чому до цвітіння треба внести 60%, а решту 40% в період цвітіння і достигання. 
Поверхове розкидування добрив проводять з допомогою 1РМГ – 4.Мінеральні добрива можна вносити сіялками РТГ – 4,2А. Припосівне внесення їх проводять сіялкою ССТ – 12А. Підпоршну проводять одночасно з другими міжрядними обробками культиватором УСМК – 5,4Б , який також має туновисіювачи апарати. 
До збирання врожаю треба приступати, як достигає 2/3 насіння – буріє, затягування призводить до випадання перших крупних цінних насінин. 
Бажано збирання проводити вранці і в вечорі. В основному збирання проводиться двохфазним способом. Скошують рослини жатками ЖВН – 6. До обмолоту приступають через 3 -5 днів після скошування , коли вологість в зерні зменшиться до 15 – 18%, обмолот проводять зернозбиральними комбайнами.