[Рефераты, сочинения, доклады, презентации ]

Факти про гроші

      Метали для чеканки монет

      Далеко не завжди для чеканки монет застосовувалися метали. Як розказано в інших розділах нашого сайту, предмети, що виконували функції монет, могли бути виготовлені з раковин-каурі, канатів і пір'я, солі і навіть досить значних валунів. Проте люди досить швидко зрозуміли, що металеві гроші прослужать куди довше, зручні в обігу, до того ж сам по собі метал - річ досить цінна. І чим рідше зустрічається той або інший метал, чим складніше за нього здобувати, тим дорожче за виріб з нього.

      Мідь і бронза виявилися мало не першими металами, які люди пристосували для виготовлення грошей. Так, китайці відрізняли свої монети з бронзи у вигляді мініатюрних знарядь праці. Проте незабаром вони були замінені на круглі монети з квадратним отвором, а потім на території Китаю розповсюдилися дрібні мідні монети, пізніше запозичені японцями. А ось золото і срібло китайці вважали за краще не витрачати на відлив монет. Ці благородні метали були в ходу у вигляді злитків різної ваги. Правда, японці незабаром почали надавати їм більш «грошовому вигляду», проставляючи вагу на важких золотих злитках. До речі, японці ж почали виробництво монет зі свинцю.

      А ось перші лідійськие монети, за образом і подобою яких сталі чеканиться монети багатьох інших країн світу, виготовлялися з електра (це природне з'єднання золота і срібла). Причому цей метал був єдиним для монет всіх достоїнств, так що відрізнялися вони виключно розміром і вагою. Стародавній Елладі більше любилися монети з срібла, а золото для чеканки монет переважало вже в стародавньому Римі.

      Сьогодні дорогоцінні метали при випуску грошей беруть тільки для чеканки ювілейних монет. У повсякденному обороті вони замінені на сплави. Наприклад, мідь і нікель. Сама по собі мідь - дуже м'яка, тому при виготовленні монет додають нікель, що додає виробу достатню твердість і довговічність.

Притчі і історії про гроші

      Парадоксально, але факт: велика частина притч про гроші носить викриваючий характер відносно багачів і підтримуючий характер відносно бідності. Відчуття, ніби багачі ці притчі і писали, щоб підтримувати простій люд. Або, може, їх писали бідні матері, що ввібрали з молоком, що бідність - це чесність, щоб виправдати свою неспроможність в області знань про енергію грошей. Так, це правда, що там, де гроші, - більше спокус. Так, дійсно, швидше верблюд пройде в голкове вушко, ніж багатий потрапить в рай, але чи так все безхмарно з бідністю? А може, це дві сторони одного і того ж? Може, саме зараз варто розміркувати, чому, коли в суспільстві виник якийсь культ грошей, услід прийшла криза? Що загального між благополуччям і бідністю? Чи може спроможна людина бути чесною? Чи всі бідні - чесні? Або навпаки, бідний - нечесним? Може, у вашому оточенні все ж таки є люди спроможні і чесні? І що ви називаєте чесністю? А що ви називаєте бідністю? напевно неможливо злічити, скільки є думок і відповідей на ці питання. Як неможливо і злічити, скільки придумано історій про гроші. Залучимося ж до народної мудрості і станемо багатшими і розумнішими:

1)Дві гордині.

Діоген був дуже гордий своєю бідністю і тим, що живе в бочці. Часто він виставляв напоказ те, що йому нічого не потрібно. Багато людей захоплювалися ним і слідували його філософії. Одного разу Діоген прийшов до Сократа, який, навпаки, ні в чому собі не відмовляв, любив дорогі речі і дозволяв собі надмірності. Не менша кількість людей захоплювалася Сократом і слідувала його теорії. Зайшовши в будинок Сократа, Діоген тут же сказав: "Стоячи на твоїх дорогих килимах в лахмітті, я зневажаю твою гординю”. - "Так” -, спокійно відповів Сократ своїй гордині.

2)Якщо додати срібло

Святий отець, я не розумію, приходиш до бідняка він привітний і помагаєт як може. Приходиш до багача, він нікого не бачить. Невже це тільки із-за грошей? Вигляни у вікно, що ти бачиш, сказав Святий отець. Жінку з дитиною, віз що їде на базар, відповіла молода людина. Добре. А зараз подивися в дзеркало. Що ти там бачиш? Ну що я можу бачити? Тільки себе самого. так от, вікно зроблене з скла і дзеркало зроблене з скла. Та варто додати трохи срібла, і ти вже бачиш тільки себе.

3)Як стати багатше?

Як духовність може допомогти мирській людині на зразок мене? - запитав одного разу у Майстра один бізнесмен.

- Вона допоможе тобі стати ще багатше, - відповів Майстер.

- Але яким чином?

- Навчивши менше бажати.